Сервис за родитеље

Parental ControlsСервис за родитеље Гимназије омогућава лакше праћење учења и владања ученика. Овде можете погледати тренутне оцене ученика из свих предмета, као и оцене из претходних школских година. Такође, овде можете видети и податке о изостанцима ученика, као и о њиховом понашању и владању на часу . . .

Фестивал науке „Један на један“

Created: Wednesday, 20 December 2017

Дана 16.12.2017. године реализована је посета једанаестом Фестивалу науке под слоганом „Један на један“. Циљ извођења посете био је да се код ученика развија активно учење, жеља за експерименталним учењем и да се подстакне интересовање за различите научне активности ван школе тј. да се на науку укаже као на неодиљиви део свакодневног живота и да се отвори инспиративни, нов и свеж поглед на различите научне области.

Уз експлозивне експерименте, спортске аутомобиле, мерење брзине трчања у односу на животиње и занимљиве садржаје из природних и друштвених наука ученици су уживали у јединственој научној авантури пуној изазова.
Највеће интересовање ученика било је за покретање мотора и укључивање сијалице својом енергијом али и тренирањем својих мишића и рефлекса уз малу помоћ науке.
Будући бруцошу су имали прилику да поразговарају лично са студентима и професорима одређених факултета и института (рударско–геолошки, стоматолошки, биолошки, саобраћајни криминалистика, психологија и сл..) о питањима која их интересују а која су у вези са предстојећим уписом и њиховим опредељењем за студије.