Гости из иностранства

Датум креирања: среда, 28 март 2018

Протекле недеље, од 17.03. до 24.03. наш град посетила су два госта из иностранства преко АФС програма за размену ученика.

Тања, девојчица из Русије и Ђовани, дечак из Италије, били су гимназијалци на недељу дана. Они су дошли у Србију у августу 2017. и похађају програм који траје годину дана. Тања је смештена у једној породици у Аранђеловцу, а Ђовани у Ћуприји. Дошли су у нашу земљу са циљем да науче наш језик и сазнају нешто више о култури, традицији и животу српског народа. У оквиру пројекта који траје годину дана, један од задатака је био да бораве на другом крају Србије да би стекли нова искуства и упознали разноликост наше земље. Пут их је довео у Инђију. Док су похађали наставу заједно са ученицима Гимназије, стекли су заиста дивне утиске. Сви професори су се потрудили да часове учине што занимљивијим да би се наши гости осећали добродошло. Потрудили смо се да их упознамо са неким од наших честих активности, као сто су одлазак у Руски дом и у позориште. После занимљиве и испуњене радне недеље, спаковали су кофере и вратили се у своје градове. Ми се надамо да су са собом понели лепе утиске и да ће нас посетити поново пре него сто се врате у своје земље. Гимназија је још једном показала да су врата ове школе увек отворена за све оне који желе да је посете.