Дан примирја у Првом светском рату

Датум креирања: понедељак, 13 новембар 2017

prvi svetski rat srpski vojnikУ суботу, 11-ог новембра био је државни празник поводом примирја у Првом светском рату, од кога је до данас прошло 99 година.

Први светски рат упамћен још као и Велики рат. Вођен је између два велика војна блока Савеза Атанте (Русија, Француска, Велика Британија, Јапан, Србија...) и Савеза централних сила (Немачка, Аустро-Угарска, Италија). Повод  за избијање рата био је атентат на Франца Фердинанда, Аустро-Угарског престолонаследника у Сарајеву 28.06.1914. године.

Рат је након  4 године, 11.11.1918. године, окончан потписивањем  неколико мировних споразума.

Наша Гимназија је као и прошлих година обележила овај празник, наиме, професорка историје, Снежана Стећук, је на својим часовима приказивала презентацију о Првом светском рату, како би указали на важност дана примирја, давне 1918. године.

220px NatalijinaRamonda