МЕЂУНАРОДНИ ДАН СТУДЕНАТА И СРЕДЊОШКОЛАЦА

Created: Saturday, 18 November 2017

И ове године обележили смо Међународни дан студената и средњошколаца у знак сећања на велике студентске протесте који су одржани у Прагу 17. новембра 1939. године.

Студенти су протестовали против нацистичке окупације. Ђаци Ученичког парламента предложили су да се Дан средњошколаца обележи тако што ће ученици и запослени у школи заменити улоге. Ученици су имали недељу дана да се пријаве код наставника и осталих запослених, а запослени би онда припремили њихова задужења. Током замене улога ђаци су били веома ангажовани и озбиљно су схватили своју улогу. Ђаци који су имали улогу чистачица заиста су чистили ходнике, кували кафу и чај за наставнике, док су они који су имали улогу домара радили све што се од њих тражило. И директор је имао своје заменике. Ученици који су имали улогу да мењају своје наставнике нису имали једноставан задатак. Морали су да припреме наставне јединице за тај час и да пред својим одељењем и наставником презентују припремљено.