Сервис за родитеље

Parental ControlsСервис за родитеље Гимназије омогућава лакше праћење учења и владања ученика. Овде можете погледати тренутне оцене ученика из свих предмета, као и оцене из претходних школских година. Такође, овде можете видети и податке о изостанцима ученика, као и о њиховом понашању и владању на часу . . .

Превенција насиља

Датум креирања: четвртак, 15 фебруар 2018

У Гимназији се одржавају едукативне радионице у циљу превенције насиља које води психолог Наташа Миљански. Радионице су замишљене тако да ученици све време учествују, анализирају, доносе закључке, смишљају одговоре у оквиру задатака и самостално их презентују. Циљ је и дискусија и изношење различитих ставова о овако важној теми.

На досадашњим сусретима ученици су били прилично заинтересовани, радо су учествовали и показали да доста знају о насиљу. Научили су како се насиље категорише, према облику и нивоу и на који начин се закон бави њиме. Осмишљавали су поступке за превенцију, где су наводили да је потребна шира промоција ненасилног понашања, путем спортских такмичења, презентација, предавања, паноа, да је важно на прави начин третирати већ постојеће случајеве насиља, пријавити их, бити добро упознат са законским регулативама и процедурама.

Издвојићемо неке поруке које су ученици имали у вези са ненасилним понашањем и толеранцијом:

Не прави разлике међу људима.

Храброст је пријавити.

Ако не можеш да будеш пријатељ са неким, немој га ни вређати, понижавати и злостављати.

Сви смо ми људи, без обзира на вероисповест, пол и боју коже.

Пази на туђа осећања.

Сваки проблем се може решити на леп начин.

Насиље није решење.

Љубав није насиље.

Нико не заслужује насиље.

Толерантан буди – ником не науди.