Ноћ истраживача 2018

Датум креирања: петак, 05 октобар 2018

И ове године наша Гимназија учествовала је на манифестацији "Ноћ истраживача", 28. септембра.Гимназијалци су математику, хемију, физику и ликовно представили на забаван начин деци, а и старијим пролазницима.

Кристина Ћалић, Драган Весић, Снежана Јакшић и Душица Цревар уз помоћ професорке Марте Куљевацки припремили су разне математичке трикове. Ученице II3 Кристина Вученовић и Марија Мандић у сарадњи са професорима Драганом Аврамовићем и Биљаном Мириловић приказале су експерименте вулкан и хемијски коктел. Сара Милошевић, Теодора Богдановић и Милица Нуждић држале су презентацију на тему "Физика кроз векове". Њихов ментор била је професорка Данијела Јовановић. Зорана Бијелић и Никола Вученић заједно са професорком Мајом Ајбек заинтересовали су пролазнике о фрушкогорским манастирима и њиховим лепотама. Наш циљ био је да показемо нашим суграђанима колико је наука занимљива. Надамо се да смо и ове године оправдали очекивања и приказали Гимназију у најбољем светлу.

Исидора Петрушић