Посета музеју

Датум креирања: среда, 17 октобар 2018

У пратњи наставнице физике Биљане Булатовић, 06. октобра реализована је посета Техничким музејима и Галерији природњачког музеја у Београду.

Ученици су имали могућност да се упазнају са сталном поставком музеја - предмети који сведоче како се некада живело и радило у Србији, галеријом играчака, изложбом „Дунав у Србији“ и да посете научну играоницу осмишљену тако да промовише учење кроз откривање, учествовање, експериментисање и непосредан контакт с научним изазовима, које су у потпуности оправдала циљ посете.
У згради београдске болнице видели су сталну поставку „Медицина кроз векове“ (део Музеја технике и науке), научили о дијагностиковању и лечењу различитих болести о којима сведоче скелетни остаци, патолошки препарати, медицински инструменти, уређаји и апарати.
Даље су имали прилику да посете Музеј аутомобила и упознали се са историјским развојем ове моћне индустрије.
У Галерији природњочаког музеја ученици су чули занимљиву причу о отровним стварима на земљи, од биљака и животиња до отровних хемијских елемената и једињења.