Посета Крупњу

Датум креирања: четвртак, 25 октобар 2018

Чланови географско-историјске секције реализовали су посету Крупњу.
Излет је реализован 17.10.2018. године. На пут је кренуло 16 ученика. Водиле су их професорке Лиљана Жижић и Снежана Стећук.

У Текеришу ученици су посетили Спомен-костурницу посвећену Церској бици, првој српској савезничкој победи у Великом рату, Спомен-чесму и музејску поставку Церске битке.
На платоу Мачков камен проф. историје С. Стећук одржала је јавни час историје о Дринској бици, док је ученица Милица Пувача прочитала писмо Надежде Петровић.
У Крупњу посетили су Спомен-цркву Вазнесење Господње и Спомен-костурницу где се налази део посмртних остатака са Мачковог камена.
У црквеном комплексу Добри Поток посетили су цркву Св. Успења Пресвете Богородице.