Извештај са представе „Коштана“

Датум креирања: петак, 30 октобар 2015

Извештај са представе „Коштана“

У пратњи професорка Драгице Савић Радоњић, Биљане Булатовић, Љиљане Жижић и Јоване Глогиње, дана 15.10.2015. године, посетили смо Новосадско позориште. Гледана је представа „Коштана“ из НП Суботица.

Дело је режираро Андраш Урбан, према мотивима драмског дела Боре Станковића.
Представа шаље поруку о равноправности полова, националних мањина, различитих вероисповести... Оставила је снажан утисак на ученике, због сцена које су изазивале смех, али и измамљивале сузе код публике.

kostana