• Гимназија у Инђији

Основана 1966. године одлуком Скупштине општине Инђија
  • Школовање

Траје четири године и представља добру основу за упис факултета и студирање.
  • Упис ученика

Сваке године гимназија уписује по два одељења на два смера (друштвено-језички и природно-математички).
  • ECDL - European Computer Driving Licence

Одлични и врло добри ученици по завршетку школовања добијају ЕЦДЛ сертификат о познавању рада на рачунару који је признат у целом свету и врло често се наводи као обавезан услов у огласима за запошљавање.
  • Секције и такмичења

Ученицима су доступне секције из различитих предмета где ученици унапређују своје знање и припремају се за такмичења на којима остварују запажене резултате.
  • Екскурзије

Сваке године ученици I и II разреда имају организоване екскурзије по нашој земљи и Републици Српској, док ученици III и IV разреда одлазе на студијска путовања и екскурзије у иностранство (Грчка, Италија, Мађарска, Аустрија, Чешка, Немачка...)
  • Ученичке активности

Ученички парламент, кога чине по два ученика из сваког одељења, као и сами ученици су веома активни у организовању различитих дешавања, хуманитарних акција, посета, излета, такмичења . . .
  • Спортске активности

Ученици гимназије учествују на бројним спортским такмичењима из разних спортова као што су: фудбал, кошарка, рукомет, одбојка, стони тенис стрељаштво, пливање, скијање . . .
  • Национална платформа за превенцију насиља у школама

Платформа је намењена деци, ученицима, родитељима и просветним радницима, а користиће је и људи из државне управе и локалних самоуправа, како би се заједно борили против овог проблема
JoomlaTemplates.me by WebHostArt

Портал "Моја средња школа"

Created: Friday, 09 April 2021

Обавештење за родитеље / друге законске заступнике ученика
који уписују средњу школу

Портал Моја средња школа представља платформу која Вам омогућава да извршите електронске услуге у вези са пријемним испитом, завршним испитом и уписом у први разред средње школе за школску 2021/2022. годину, за школе чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе, са изузетком музичких, балетских и специјалних школа.

На порталу Моја средња школа: https://mojasrednjaskola.gov.rs можете проверити све евидентиране податке за конкретног ученика, али и пронаћи све статистичке податке о основним и средњим школама, као и друге информације које могу помоћи у правилном одабиру будуће школе. Сходно Календару уписних активности, на дневном нивоу можете пратити главне актуелности.
Да бисте користили електронске услуге, потребно је да будете ауторизован корисник. Ауторизовани корисник може бити искључиво родитељ или други законски заступник који има одговарајућа права приступа до података о конкретном ученику, путем налога на Порталу Мој есДневник. Односно, уколико имате налог на порталу Мој есДневник или имате налог на Националном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs, којим приступате порталу Мој есДневник, омогућене су следеће електронске услуге:
1. подношење електронске пријаве за полагање пријемних испита
2. подношење приговора на резултате завршног испита
3. подношење електронске листе жеља
4. подношење електронске пријаве за упис у средњу школу
Налог на есДневнику можете добити од разредног старешине у основној школи, а налог на државном порталу за електронску идентификацију можете сами креирати регистровањем на eID.gov.rs.
Позивамо вас да, у складу са текућом епидемиолошком ситуацијом, а, пре свега, због здравља и безбедности, користите расположиве електронске услуге у вези са процедурама за упис у средњу школу. Свакако, све захтеве ћете моћи и на стари начин да поднесете, непосредно у школи.