Мисија школе

Датум креирања: среда, 02 јануар 2013
  • Остварити добре претпоставке за упис што квалитетнијих ученика у Гимназији (организоване континуиране сарадње с основним школама, одржавањем отвореног дана гимназије, израда флајера са подацима о школи, изборним предметима ,и ваннаставним активностима. Обезбедити што квалитетнију подршку за одржавање постојеће интернет странице школе, која је захваљујући ентузијазму наших колега информатичара једна од најуређенијих у земљи.)
  • Квалитет редовне наставе одржавати на највишем нивоу
  • Опремити постојеће кабинете новим училима и тако пратити савремене трендове у настави.
  • Остварити предуслове да у следећим школским годинама ученици могу да бирају што већи број ваннаставних активности .
  • Створити предуслове за смањење честих промена наставника у сврху подизања степена квалитета наставе и одржавања континуитета квалитета.
  • Омогућити наставницима континуирана стручна усавршавања, како из матичне науке, тако и из педагогије, дидактике, образовне психологије и методике, како би ученици имали на располагању предаваче с највишим степеном компетенција.
  • Омогућити ученицима и наставницима да развију своје потенцијале у различитим подручјима (социјално ангажовани рад, наука, уметност, ...)
  • Омогућити задовољење различитих интересовања ученика путем низа ваннаставних и ваншколских активности које нису део прописаног наставног плана и програма и тако остварити предуслове за квалитетно спровођење слободног времена.
  • Наставити рад постојећих ваннаставних активности које традиционално делују у Гимназији.
  • Обогатити школски живот покретањем нових активности или обогаћивањем већ традиционалних (нпр. хуманитарне акције, школски часопис, интернет клуб, рекреација запослених,спортска такмичења, школски хор и оркестар, рецитаторска и драмска секција итд...)
  • Подстицати ученике да учествују у волонтерским и еколошким акцијама и успоставити сарадњу са заинтересованим организацијама.
  • Успоставити контакт и сарадњу са бившим ученицима наше школе, и водити евиденцију о успешности приликом уписа на факултете, као и о проценту оних који су завршили студије.
  • Организовати континуирану сарадњу с различитим културним и образовним институцијама, посебно музејима, позориштима, ликовним галеријама и сл.
  • Основни задатак Гимназије је да развије кључне компетенције пре свега: стваралачке и сазнајне потенцијале ученика, позитиван однос према раду, знању и учењу и оспособи их за самосталан рад и доживотно учење, да квалитетно образује и усмери што је могуће већи проценат наших ученика који ће свој културни, научни и интелектуални развој наставити на академским студијама.