Изложба ликовних радова у школи

Created: Wednesday, 30 April 2014

У Гимназији у Инђији 28. марта 2014. године одржана је изложба слика наших ученика. Своје радове приказали су Јован Глушица, ученик четврте године, Дуња Бановић, ученица друге године, и Ана, Ивана и Кристина Блануша, ученице прве године. Имали смо прилику да видимо њихове цртеже, слике и фотографије који су били постављени у ходнику наше школе. Такође смо разговарали и са серстрама Аном, Иваном и Кристином:

Колико дуго се бавите сликањем?
- Сликањем се бавимо 5 година.

Шта највише волите да сликате?
-Природу и портрете.

Да ли сте и раније имале изложбе ваших слика?
-Да, неколико пута смо своје радове излагале у „Кући Војновића", али и у тржном центру „Трејдјуник" у Инђији.

Која вам је омиљена техника?
- Уље на платну.

Да ли сматрате да би наша школа чешће требало да организује изложбе слика и цртежа наших ученика? Зашто?
- Да. Сматрамо да би требало више пажње посветити ликовном изражавању ученика и њиховим радовима,а самим тим и организовати изложбе, како би другим ученицима приближили свет ликовне уметности.

Желимо да што више људи има прилике да види ваше радове. Хвала вам на разговору.
- Хвала и вама.

Исидора Петровић I1