Ђурђевдан

Датум креирања: петак, 30 мај 2014

Као и сваке године, тако и ове, имали смо леп програм за „Ђурђевдан". Милица Јелић, професорка географије у пензији, кумовала је школи, па је за ову прилику припремила говор који је многе расплакао.

Програм је отворио школски хор „Ђурђевданском песмом". У даљем делу програма смењивали су се рецитатори и хор. Раде Обрадовић II-4, рецитовао је песму „Монограм" Одисеја Елитиса, са којом се пласирао на републички ниво смотре рецитатора. Милица Кртолица и Радован Проданић, ученици дрогог разреда, рецитовали су писма Оњегина и Татјане из дела „Евгеније Оњегин". Хор је извео две народне песме, „Играле се делије" и „Текла вода Текелија". Други део програма посвећен је пројекту школе „Голгота српског народа". Елена Барањ, ученица трећег разреда, водила је програм, а историјат о песми „Креће се лађа Француска", припремио је Марко Квргић, ученик I-2. Чули смо песме „Тамо далеко" и „Ово је Србија", које је певао хор и „Плаву гробницу" Милутина Бојића коју је рецитовала Сташа Блечић, ученица четвртог разреда. На крају, учесници су поздрављени громогласним аплаузом.

Исидора Петровић I1