УЧЕНИЦИ I-4 РАЗРЕДА ДРАМАТИЗОВАЛИ СУМЕРСКО-ВАВИЛОНСКИ ЕП О ГИЛГАМЕШУ

Created: Thursday, 11 December 2014

Пре неколико дана у учионици број 10 догодила се магија, древни сумерско-вавилонски еп о Гилгамешу је оживео. Уместо познатих лица то јутро на вратима учионице појавили су се Хумбаба, Енкиду и Шамаш.

Наиме, иницијатива је потекла од ученика, а они су и самостално успели да реализују овај пројекат. У представи је учествовао цео разред, свако је имао свој задатак, а сви су са огромним усхићењем успели и да тај задатак изврше. Костими, сценарио, музика, глумци, све као у малом позоришту, чак је постојала и публика. Целу представу је пропратило будно око професорице српског језика и књижевности, Драгице Савић, која није скидала осмех са лица.

GILGAMEŠ 01

GILGAMEŠ 02