Посета Руском дому

Created: Monday, 16 October 2017

У оквиру пројекта који се реализује у нашој школи „Обележавање 100 година од Октобарске револуције“, на иницијативу проф. руског језика Жељке Влаовић у сарадњи са проф. историје Снежаном Стећук и проф. географије Љиљаном Жижић, 13. октобра посетили смо Руски дом у Београду где смо одгледали филм Адмирал, који је прави бисер руске кинематографије.

Били смо и у руској цркви Св. Тројице на Ташмајдану где је сахрањен генерал Врангел, а обишли смо и споменик цару Николају II Романову који је подигнут 2014. године. У склопу географско-историјске секције били смо и у Српској академији наука и уметности на изложби „Српско уметничко наслеђе на Косову и Метохији: идентитет, значај, угроженост“. Ученици су имали и слободно време у нашој престоници и вратили су се кућама весели, срећни и поносни јер су дали учешће у очувању дугогодишњег српско-руског пријатељства.