Пoсета Фестивалу науке

Датум креирања: среда, 05 децембар 2012

У суботу 01.12. 2012. године ученици наше школе посетили су Фестивал науке 06 "Нема теорије", који је представио науку као неодвојиви део свакодневног живота, пружио инспиративан, нови и свеж поглед на различите научне области.

Програм фестивала науке обухватио је:

- 25 научних интерактивних поставки одређених научних области,
- Научне шоу програме које су изводили гости из иностранства као и домаћи учесници,
- Експеритинејџери зону – младих талената из средњих школа из Србије и иностранства,
- Инспиративна предавања „тешких" научних тема,
- Спој науке и уметности кроз различите инсталације,
- Радионице за ученике основне и средње школе.

Посетом фестивалу, ученици су кроз паметно-забавни програм увидели неодољивост науке, лаке као игра, лепе као уметност, узбудљиве као експеримент и забавне као шоу.