Прво место за Мару Боснић на тамичењу "RAF Challenge 2013"

Датум креирања: понедељак, 08 април 2013

Ученица Гимназије Мара Боснић из одељења IV3освојила је I место на овогодишњем такмичењу "RAF Challenge 2013" у организацији Друштва математичара Србије и Рачунарског факултета из Београда.

DSCN0191
Такмичење је одржано у две категорије уз учешће срењошколаца из целе Србије. На финалу такмичења је учествовало 30 средњошколаца.

Мара се такмичила у категорији где је задатак био да се направи презентација на тему "Рачунарство у облаку" и са својом презентациjом је освоила I место, као и следеће награде: netbook рачунар, антивирус NOD32 и једногодишњу претплату на часопис "Свет компјутера".