Хумани ђаци

Created: Monday, 20 May 2013

Ученици прве године (I4) су покренули прикупљање добровољног прилога за жену која болује од леукемије. Идеју су добили након екскурзије, када им је враћен новац који је дат за депозит у хотелу у ком су одсели. Иако су новац могли да потроше на другом месту, они су одлучили да поклоне некоме коме је он стварно неопходан. Организовали су прикупљање прилога на нивоу целе школе.

Школа је подржала иницијативу ђака са одушевљењем, јер је заиста дивно видети овако младе људе који размишљају и делују на крајње несебичан начин. Овакве и сличне иницијативе су увек добродошле и ђаке треба подстицати и омогућити им реализацију, јер на тај начин они граде и негују праве вредности, што позитивно утиче на развој личности у адолесцентном добу.

Прилог РТВ:

{youtube}-cKygor-WGY{/youtube}