Посета Скупштини Србије

Created: Wednesday, 03 December 2014

Сада већ традиционално, наша гимназија је организовала посету Скупштини Србије. Група ђака предвођена професорком психологије и грађанског васпитања Веселинком Ућукало, већ искусном организатору ваншколских активности, упутила се у раним јутарњим часовима, дана 18.10.2014. и провела у Београду едукативно преподне.

Љубазни водич упознао нас је са историјом и радом саме Скупштине. Прошетали смо кроз сале где заседа парламент, кроз свечане сале и кроз просторије које су дочекивале све појединце и колективе, који су славу Србије преносили и ван њених граница.

Просторије Скупштине добиле су нову димензију након што смо их видели својим очима, огромне и недостижне просторије много су мање него на екрану телевизора.

Ово је било једно дивно искуство које ће надамо се и следеће генерације имати прилику да искусе.

skupstina slika1

skupstina slika2skupstina slika3