Ноћ истраживача 2015

Датум креирања: четвртак, 08 октобар 2015

У суботу 12. 9. 2015. ученици наше школе предвођени професорима изводили су научне огледе у склопу акције „Ноћ истраживача“.

На градском шеталишту ђаци Мирјана Барићак, Марко Ковачевић и Раде Обрадовић су изводили огледе из физике и то: Оглед са Ван де Графовим генератором , Теслиним трансформатором и куглом. Ученице Ирина Тепшић, Милица Радић, Кристина Вученовић, Милица Гашић и Николина Бјелиц су биологију публици приближили помоћу микроскопа. Док су духа из лампе призивали Никола Матијевић и Страхиња Богдановић показујући тако своје знање и вештине из хемије.
Као техничка и физичка испомоћ су нам се нашли Софија Алимпијевић , Михаило и Немања Шепа. Посећеност је била задовољавајућа, а одушевљење публике се могло уочити наручито у очима деце.

Diploma Noc istrazivaca