И Гимназијалци из Инђије грле за ретке

Created: Monday, 29 February 2016

Ученици Гимназије подржали су акцију ,,Загрли за ретке'', поводом Међународног дана ретких болести, од 21. до 27. фебруара 2016. године.

Акцију је покренула Национална организација за ретке болести Србије (НОРБС). Циљ је био прикупити што више фотографија загрљаја и окачити их на сајт у онлајн албум, а све како би се, с једне стране, оборио Гинисов рекорд (највише фотографија загрљаја у једном албуму), а, са друге, значајније, стране, подигла свест о проблемима оболелих, неопходности боље дијагностике и већој доступности савремених терапија.

Захваљујемо се свим ученицима који су своје загрљаје забележили на фотографијама и тако помогли један хумани циљ.

Све фотографије прикупљене у овој акцији доступне су на сајту www.zagrlizaretke.com, а у наставку су само неке од фотографија снимљених у нашој школи.