Европски дан језика

Created: Friday, 27 September 2019

У нашој школи, 26. септембра 2019. године, поводом Европског дана језика одржан низ активности и радионица на свим часовима страних језика. Главни циљ обележавања овог дана била је промоција учења језика као и важност подизања свести о културолошкој разноликости у Европи.

Професорка немачког језика и књижевности Сенка Свилар, са својим ученицима разговарала је о важности знања страних језика, живим и мртвим језицима, као и о европским породицама језика.
„Током људске историје велике цивилизације су падале, друштва су нестајала, древни богови су заборављени али језик је опстао, он се попут и самог живота на земљи само мењао и задржавао своје корене. Сам језик јесте изградио цивилизацију и друштво, појединцу је објаснио астрофизику, генетику и филозофију али и апстрактна осећања и лепоту и на крају донео му сврху и улогу у животу.“ написао је Никола Дукић IV3 у свом раду који је припремио овим поводом.

Гимназија.инфо