Ноћ истраживача 2020.

Created: Monday, 30 November 2020

Ученици другог разреда наше школе Огњен Живковић, Матеја Борковић, Драгана Вученовић и Ана Веселиновић у сарадњи са професорком физике Данијелом Јовановић и професорком биологије Драганом Милошевић Чакић представљали су нашу школу на 11. европској "Ноћи истраживача".

Приказали су експерименте из физике: "Соларни панел са покретним колектором" и "Физичке карактеристике боја сунчевог спектра и како њихове карактеристике утичу на психу и расположење" и извели експерименте из биологије: "Издвајање хлорофила из листа и раздвајање пигмената" и "Изолација ДНК". Користећи своје знање и машту ученици нас сваки пут увере да наука може бити занимљива и практична.