Упис ученика у I разред Гимназије

Created: Saturday, 06 July 2019

Упис ученика у први разред Гимназије у I уписном кругу биће обављен у понедељак 08.07.2019. год. и уторак 09.07.2019. године од 0800 до 1500 часова.

Упис у II уписном кругу ће бити обављен у четвртак 11.07.2019. године такође од 0800 до 1500 часова.

Документација неопходна за упис:

• Пријава за упис (добија се у гимназији)

• Оригинално сведочанство о завршеном основном образовању

• Потврда о обављеном завршном испиту
  • Сведочанства од 5. до 8. разреда
  • Извод из матичне књиге рођених није потребан (школа прибавља податке из службених евиденција)

За упис у гимназију није потребно доносити потврду о испуњавању здравствених услова (лекарско уверење).

Приликом уписа ученици бирају да ли желе да похађају Верску наставу или Грађанско васпитање и два од четири понуђена изборна предмета:
  • Језик, медији и култура

• Здравље и спорт
  • Образовање за одрживи развој

• Примењене науке

Ови предмети се оцењују бројчано и улазе у просек. Детаље о сваком од понуђених предмета можете погледати овде