Дебата

Created: Wednesday, 19 June 2013

26. априла одржано је међуопштинско такмичење у дебатовању у Културном центру у Инђији. Такмичење је организовала професорка социологије Наташа Шкрбић. Учествовало је десет екипа, из Руме, Сремске Митровице, Шида и Инђије. Дебатовало се по Карл Поперовом принципу о актуелним друштвеним темама као што су студирање у иностранству, новац, мера, уметност, наука, смртна казна...У финалу су се нашле екипа гимназије из Руме и екипа гимназије из Инђије. Тема финалне дебате била је глобализација. Петочлани жири, чији је председник била Весна Степановић, директорка библиотеке „Др Ђорђе Натошевић", прогласио је екипу гимназије из Инђије за победника. Победнички тим чинили су Немања Опарница, Мина Мазињанин и Марија Црногорац. Сви учесници су добили дипломе за учешће, а додељење су и књиге за појединце који су се посебно итакли. Водитељи програма били су Ана Рашковић и Марко Вујиновић.

debata

Марија Црногорац