„Плес са Европом“

Датум креирања: среда, 19 јун 2013

Инђијски матуранти 18. маја ове године први пут су учествовали у манифестацији „Плес са Европом" која се традиционално одржава у свим већим градовима Европе. Матуранти су се у 12 часова окупили у центру града и овом приликом сви заједно заплесали валцер. Организатори манифестације су Канцеларија за младе општине Инђија и средња школа „Михајло Пупин" у сарадњи са Општином Инђија. Порука коју су ови млади људи упутили је „Плесом против дијабетеса" која укључује едукацију средњошколаца, као и јачање тимског духа и заједништва.
Мина Мазињанин, једна од учесница, рекла нам је: „Веома сам задовољна што сам учествовала у првом Матурантском плесу. Срећна сам што је и одзив ученика био задовољавајући с обзиром на то да се организује први пут. Надам се да смо послали позитивну поруку младима и да ће они у још већем броју пожелети да буду део ове манифестације следеће године. Волела бих да то постане традиција матураната у нашем граду."

ples sa evropom 2

ples sa evropom 3