„Троја: историја – мит – Илијада – филм“

Created: Friday, 28 March 2014

Професорке Милана Лукић, проф. српског језика и књижевности, Снежана Стећук, проф. историје и ученице I1 Исидора Петровић, Јелена Веселиновић и Ана Брдар одржале су заједнички угледни час.
Тема часа била је „Тројански рат: историја – мит – Илијада – филм". Наше вредне ученице су за ову прилику припремиле ПП презентацију коју су представиле у сва четири одељења првог разреда.

Циљ часа је био да се повежу и продубе знања која су ученици стекли на часовима историје и књижевности, као и повезивање наученог са савременим виђењем Тројанског рата у филму Троја.
Одржана су три часа за четири одељења прве године.
Ученици су пажљиво слушали, посматрали, одговарали на питања, уочавали појединости, повезивали, запажали и објашњавали илустрације.

troja1

troja2