ПРОЛЕЋНИ КРОС СРЕМА

Created: Tuesday, 15 April 2014

34. пролећни крос Срема одржан је у суботу 29. марта 2014. са почетком у 10 часова, тачније у 13 часова када су у питању средњошколци. Крос је традиционално одржан у лејама, са предвиђеном дужином стазе од 1000 метара. Трку су почеле девојке, да би након 15 минута и мушки такмичари били на старту. У женској конкуренцији наше ученице нажалост нису успеле да освоје једно од првих пет места, али зато је Драгутин Сталетовић заузео убедљиво прво место када је мушка конкуренција у питању.

Упитали смо Драгутина какви су његови утисци о самом кросу и оствареној победи, на шта нам је он одговорио следеће: „Тих 1000 метара делује застрашујуће, као и момци који су се борили да их претрче што пре. Али мене то није плашило, мој једини страх је био да ли ће моја нога, са којим сам тих дана имао проблема, моћи да издржи. Диктирао сам темпо првих 500 метара и онда сам осетио бол, али нисам се заустављао, нисам хтео да ме то спречи да дођем до победе. Наставио сам даље са трком и победио."

diploma dragutin

Ако вас је Драгутин мотивисао да следећи пут не изостанете са овог догађаја или дате више од себе, док чекате следећи крос можете учествовати на Фрушкогорском маратону који ће се одржати 26. и 27. априла. Видимо се!

Вукосава Јакшић III-3