Посета листу „Дневник“

Датум креирања: уторак, 15 април 2014

Дана 3.4.2014. године, ученици четвртог разреда Гимназије у Инђији посетили су редакцију дневног листа „Дневник" у Новом Саду, у оквиру наставе грађанског васпитања на тему „Улога медија у савременом друштву". У посети редакцији наши ученици упознали су се са свим сегментима стварања дневног листа, као и са значајем и начинима правовременог долажења до важних информација.

Запослени редакције „Дневник" упознали су наше ученике са детаљима свог занимања, али и са његовим предностима и манама. Након обиласка редакције наши ученици присуствовали су уредничком колегијуму. Посета редакцији „Дневника" била је веома значајна пре свега због тога што су наши ученици сазнали на који начин новинари долазе до информација и како при том успевају да задрже објективност, а то је веома битна карактеристика овог занимања.

dnevnik poseta

Припремио: