Екскурзија III разред

Датум креирања: среда, 04 јун 2014

За школску 2013/14. годину планирана екскурзија за ученике III разреда „Праг – Братислава" реализована је у периоду од 24. до 27. априла 2014. године.
У току пута, са водичем и возачима договорено је могуће одступање од плана програма путовања, које је подразумевало обилазак Братиславе 1. дана путовања, а не 4. дана. Ова промена је извршена због повољних временских услова, веома добре сатнице путовања, а у корист ученика, чија је пажња првог дана путовања највећа.

Боравак у Братислави је оставио веома леп утисак на све ученике. Првих сат времена у пратњи водича, обишло се брдо Славин са тврђавом, а затим и ужи центар града: Јеврејска четврт, катедрала Св. Мартина, Стари трг, позориште и Бискупска палата. Ученици су имали могућност да самостално разгледају град.
Након доручка, другог дана кренуло се у обилазак и разгледање старог дела града Прага: Вацлавски трг, Тинска катедрала, многобројни пасажи (скулптура Давида Черног – Коњаник), Јеврејска четврт са синагогама, сат Орлој. Ученици су имали и слободно време, али им је пре тога указано на начине кретања, најатрактивније путање (Париска улица, Кафкин трг..), повољна места за куповину, места са традиционалном храном, повољне и сигурне мењачнице и слично.
Трећи дан, ученици су посетили „Мала страна" и Храдчане са катедралом Светог Вита, смену страже испред новог краљевог дворца, стари краљевски дворац, базилику Светог Ђорђа, Златну улицу, Народно позориште, мостове на Влтави... Поподне смо ишли у вожњу бродом по реци Влтави. Тамо смо имали ручак.
Четвртог дана, кренуло се за србију. Пауза на путу ка повратку била је у тржном центру „Авион" у близини града Брна, где је након краћех задржавања настављен пут.

prag