ПРАВАЦ - АВАЛА (ИЗЛЕТ УЧЕНИКА ДРУГОГ РАЗРЕДА)

Created: Thursday, 07 May 2015

ИЗЛЕТ УЧЕНИКА ДРУГОГ РАЗРЕДА –  ПРАВАЦ АВАЛА

На основу захтева и интересовања ученика другог разреда, Географска секција је организовала једнодневни излет у правцу Авале, дана 23.04.2015. године.

На излет је кренуло 64 ученика, два стручна сарадника и 7 професора. Када стижемо на наше прво одредиште,  Обедску бару- специјални резерват природе упознајемо се са положајем и настанком резервата, као и са биљним и животињским светом, а након тога настављамо пут ка Бојчинској шуми, познатом излетишту и прелепом амбијенту недалеко од Прогара.

На следећем одредишту обилазимо гробове наших патријарха Димитрија и Павла. Дивимо се лепотама манастира Раковица. После краћег задржавања крећемо ка Авали, најнижој планини у оквиру Шумадијске греде.  Након планираног ручка у планинарском дому „Чарапића брест“ крећемо ка Авалском торњу. Авалски торањ је симбол града Београда, висине 205 м. Лифтови су на одвезли до видиковца одакле се пружа импресиван поглед на Београд, Шумадију, Срем... Ученици су затим посетили споменик Незнаном јунаку, шетали уређеним пешачким стазама и уживали у дивном амбијенту још једног излетишта.

У повратку кући, искористили смо прилику која нам се указала и посeтили смо Кућу фудбала у Старој Пазови. Ученици су обишли модерне спортске терене, сауне, теретене што је употпунило садржај програма самог излета.

У прилогу можете погледати слике.