Облик конструкције и пропорције

Датум креирања: четвртак, 15 октобар 2015

Ученици првог разреда наше школе нацртали су свој први рад из ликовне културе на тему „Облик и конструкција пропорције“.

Ђаци су угљаним штапићима радили на пак-папиру и покушали да на што вернији начин прикажу мртву природу. За поставку у холу школе задужена је професорка ликовне културе Бранислава Вранић. Кроз овај задатак вежбало се усклађивање облика предмета, однос њихових величина и њихове сенке. Ово је подстакло ученике да размишљају о ономе што претачу на папир и математички приступају односу величина у простору, док су са друге стране морали да пазе на волумен и текстуру одабране поставке. Такође ученици су могли да користе и белу креду, како би изразили тамније и светлије делове предмета. Најбољи радови изложени су на школском паноу.

Драган Васић и Ленка Радојевић I4