Дан отворених врата 2015

Created: Wednesday, 21 October 2015

Дану отворених врата Универзитета у Новом Саду присуствовали смо ми, матуранти Гимназије у Инђији 17. 10. 2015. године у пратњи професорка Милане Лукић, Горане Лукић и педагога Слађане Рашић.

Имали смо прилику да се упознамо са целокупним компексом универзитета и посетимо све факултете који улазе у његов састав. Свечаност отварања самог догађаја као и штандови са мини презентацијама факултета одржани су унутар ректората где смо могли прикупити неке основне информације и брошуре о факултетима који нас интересују. Затим смо одлазили на свечане презентације унутар самих факултета где је присуствовало више стотина ђака из Војводине. Највећи број наших матураната био је заинтересован за Факултет техничких наука где су провели више од два сата распитуући се за све појединости у вези са самим студирањем и могућностима које оно нуди. Морам похвалити врхунску организацију самог факултета и приступачност како студената тако и професора који нису оклевали да одговоре на свако наше питање. У склопу отворених врата на ФТН-у организован је обилазак будућих студената по амфитеатрима, учионицама, лабораторијама за практичну наставу, док је по нашем мишљењу најкориснија и заиста од највеће помоћи била „Кафа са студентима ФТН-а“ у студентском клубу „Машинац“. Ту смо имали прилику да разговарамо са студентима о свим питањима везаним за саму процедуру уписа, о испитима, могућностима запослења и даљег школовања. Имали смо могућност да упоредимо смерове које факултет нуди, њихове предности и мане, али и да сазнамо понешто о студентским организацијама и могућностима које нуди факултет за инострано студирање. На крају, наши ученици су врло задовољни посетом, њеним резултатима, и кажу да ће им много значити при избору будуће професије и школовања.

Милица Црнчевић