Швајцарска 2015

Датум креирања: петак, 30 октобар 2015

Ученици наше школе и ове године провели су 15 дана у Швајцарској, од 1. до 15. септембра 2015. године.
«После дугог пута стигли смо у дечје село Киндердорф. Наши домаћини Клаудија, Барбара и Џулијан дочекали су нас раширених руку. Након доласка ишли смо у обилазак села и имали прву радионицу.

Радионице су се одржавале сваког радног дана до 9.00 до 12.00 и од 14.00 до 17.00 часова. Радионице су биле поучне и забавне и извођене су углавном кроз игру. Дружили смо се са децом из Македоније. Сваке вечери имали смо различите активности: омладински клуб, интернет клуб, disco dance у сали, дружење и певање уз гитару. Комуникација у кући била је одлична, сви смо се слагали. Били смо као једна породица. Ишли смо на излете сваког викенда, обилазили смо велике градове као што су Ст Гален, Цирих, Луцерн, жичаром смо се пењали на врх Сентис, видели смо Рајнине водопаде, ишли смо у Технораму и у фабрику сира. Видели смо и научили много. Било је ово незаборавно искуство.
У Швајцарској су уживали: Ана, Ивана и Кристина Блануша, Јелена Веселиновић, Александра Филиповић, Миливоје Ашчерић, Мартина Жабчић, Николина Поткоњак и Ивона Младеновић.

Ана Блануша