Представa „Ујеж“

Датум креирања: петак, 06 новембар 2015

Ученици инђијске Гимназије у уторак 20.10.2015. године у пратњи професора Милане Лукић и Драгице Савић Радоњић посетили су Српско народно позориште и уживали у представи „Ујеж“.

ujež

Ликови, хумор, а највише порука представе допринели су жељи ученика за што чешћим излетима попут овога. Питали смо неке ученике трећег разреда о њиховим утисцима:
„Представа је била веома занимљива. Сви смо се смејали, али ипак смо схватили да се и ми данас суочавамо са истим проблемима као и јунаци у време Бранислава Нушића. Свакако се надамо да ћемо ускоро поновити посету овом или посетити неко друго позориште.“
„Допала ми се порука која нам је послата: свако од нас је саставни део друштва и члан неке породице и никако не треба то занемарити и изгубити из вида. Дозволимо ли да занемаримо своје дужности и обавезе може доћи до озбиљних последица.“
„Најежио сам се на крају када се појавила глумица која је исекла вене. Схватио сам на који начин занемаривање детета може утицати на његову психу и понашање! Крај је веома упечатљив.“

Исидора Петровић