Трејлер за филм „Ја нисам Оњегин“

Датум креирања: петак, 04 децембар 2015

Ученици II4 наше школе на веома забаван начин започели су анализу једног од најпознатијих романа у историји светске књижевности. У питању је «Евгеније Оњегин», роман у стиху Александра Сергејевича Пушкина. Ево шта нам је рекао Младен Бркић, један од ученикa:

,,Идеју о прављењу трејлера за филм „Ја нисам Оњегин“ добили смо од наше професорке српског језика и књижевности Драгице Савић Радоњић, а употребили смо је да бисмо организовали час српског језика и књижевности на Дан средњошколаца, када већ традиционално  мењају улоге ученици и наставници. У нашем разреду, другом четири, Вук Динић био је професор. Трејлер нам је користио као увертира за обраду „Евгеније Оњегина“. У њему смо се дотакли неких кључних детаља из романа које смо на самом часу обраде разрађивали. У току анализе успели смо да боље разумемо дело, али и пишчев став исказан у роману. Обрадили смо и писма славних јунака, а као домаћи задатак добили смо да их научимо напамет.

Надам се да ћете уживати у нашем кратком трејлеру.''

Исидора Петровић