Фестивал науке

Created: Friday, 22 January 2016

Фестивал науке одржан је на Београдском сајму у периоду од 3. до 6. децембра. Ученици наше школе Марко Ковачевић, Мирјана Барићак и Раде Обрадовић учествовали су са пројетком „Музикалне муње" , желећи да у пракси покажу претходно стечено знање из области физике и представе своју школу у пуном сјају. Како кажу посетиоци Фестивала, њихов штанд био је један од најпосећенијих и један од најбољих. Похвале су добили и од Ане Јовановић, оснивача и идејног творца Фестивала и Александре Патенковић, координатора за научне садржаје.
Пре самог Фестивала науке наши ученици учествовали су у снимању промотивног филма за његову најаву. Организатори су изабрали само неколико излагача од њих преко три стотине.
Међу сликама имате прилике да видите и пано који су осмислили наши ученици на којима се налазе разне занимљивости.
Разговарали смо са једним од учесника, учеником Марком Ковачевићем, и том приликом он нам је рекао:
„Годинама уназад хтели смо да се пријавимо за учешће на Фестивалу, и коначно се одважисмо ове године. Успели смо да ступимо у контакт са директорком Аном, а она нас је упутила на Александру Патенковић. Врло сам задовољан нашим учешћем на таквој манифестацији. Учествујући у нечему са чим немамо прилике сваки дан да се срећемо, стекли смо ново искуство. Упознали смо много људи сличних интересовања и много тога научили.“