Прослава Светог Саве

Датум креирања: среда, 10 фебруар 2016

Наша школа је и ове године на примеран начин обележила школску славу – Светог Саву. Приредба је одржана 28. јануара 2016. године. Публика је громогласним аплаузом подржала Хелену Тодоровић која је рецитовала „Татјанино писмо Оњегину“ и Драгана Весића и његову рецитацију „Спаљивање Светог Саве“. Водитељи програма били су Младен Бркић и Хелена Тодоровић. У програму су учествовали и наши млади глумци који су извели драмски скеч. Тинејџери са својим средњошколским мукама, али и млади ходочасници Хелена Пешић, Марија Комазец, Јелена Кртинић, Стефан Пуалић, Драган Весић, Младен Бркић и Никола Бамбауер водили су нас кроз живот нашег просветитеља. Филип Кнежевић је одушевио присутне својим музичким талентом. На гитари је одсвирао једну музичку нумеру. Поред рецитацијско-драмске секције, под вођством професорке српског језика Драгице Савић, велику улогу одиграо је и наставник музичке културе Младен Шкорић, чији je хор, на одушевљење свих присутних, заблистао овом приликом.

Драган Весић I4