Свети Сава

Created: Monday, 30 January 2017

Свети Сава, школска слава, слави се од 1840. године, када је то предложио Атанасије Николић, ректор Лицеја у Крагујевцу.

У нашој школи одржана је приредба. Рецитаторе: Мину Боснић, Бошка Живковића, Марију Јанковић, Драгана Весића и Исидору Петровић, спремала је професорка српског језика и књижевности Александра Вученовић.

Свечаност је употпунио школски хор са професором Младеном Шкорићем.

На паноу у школи приказана је презентација историје развоја два манастира која су значајна за живот Светог Саве и Немањића. Манастири који су приказани су Студеница и Жича. На радовима представљени су почеци развоја српске средњовековне историје уметности. На сликама се види лепота, величанственост, раскош наше средњовековне државе из доба Немањића. Ови радови приказани су како би нас подсетили на нашу славну прошлост. Презентацију су радиле професорка Маја Ајбек и ученица Јелена Петковић.