Светски дан поезије

Created: Thursday, 23 March 2017

На Светски дан поезије, 21. марта 2017. године, Руски дом у Београду је организовао такмичење у рецитовању под називом: „Поэзии чарующие строки“. Професорка руског језика из наше школе, Жељка Влаовић, водила је ученике Ненада Шкрбића, Јову Гужвића (I-4) и Драгана Весића (II-4).
Резултати су следећи:

Општа група рецитатора од 14 до 18 година:
Јово Гужвић – треће место

Категорија Уметничко рецитовање:
Драган Весић – прво место

Тог дана се у Руском дому могла чути најлепша руска поезија коју су говорили и руски и српски ученици. Било је то предивно искуство за наше ђаке.