Сабор српске омладине

Датум креирања: понедељак, 25 септембар 2017

Под покровитељством Српске Православне цркве, и са благословом Његовог Преосвештенства, епископа Сремског, господина Василија, у суботу, 23. септембра одржан је први сабор српске православне омладине. Предвиђено је да сабор буде одржан на Стражилову, али због временских услова одражан је у Сремским Карловцима. На једном месту окупио се знатан број ученика свих средњих школа са целокупне територије Срема. Међу њима су се нашле и све Инђијске средње школе: Др Ђорђе Натошевић, Михајло Пупин као и наша Гимназија.

Сабор је отпочео у религиозном духу, литургијом коју је служило Његово Преосвештенство, Епископ Сремски, господин Василије. Потом су уследиле разноврсне радионице које су се бавиле, данас веома заступљеним, темама попут унутрашњег развоја, болести зависности, патриотизма и многих других. Да би наставио разним такмичењима попут квиза, фудбала, одбојке, стоног тениса, камена с рамена, боћања, скакања у џаку и навлачења конопца. Велики број Инђијских средњошколаца остварио је и запажен успех у неким од дисциплина. Сабор се завршио концертом групе Гарави сокак.

Сабор је био потпуно бесплатан за све ученике, такође су били обезбеђени бесплатна храна и пиће.

Стечена су нова познаства, незаборавна забава и неоспорна едукација младих, што је и био сам циљ сабора.

Видимо се догодине!

Јово Гужвић